Sıkça Sorulan Sorular

 • Elektronik Sigara ile sigarayı nasıl bırakabilirim 

Başlangıç olarak yüksek seviyede nikotin likidi ile başlayıp 1 ay sorasında düşük nikotinli likidlere geçersiniz ve 2. ayın sonunda ise nikotinsiz likit alıp, bir hafta kullandığınızda sigaradan tamamen kurtulmuş olursunuz.

 

 • Elektronik sigara neden esigarakaida'dan alınır?

Sitemizdeki tüm ürünlerin özellikleri ve teknik bilgileri,  elektronik sigara setlerinin detaylı paket içerikleri ve resimleri, tüm setlere ait yedek parça ve dolum sıvısı temini ziyaretçilere detaylı olarak sunulmuştur. Tüm esigaraların parça garantileri mevcuttur. Alışveriş öncesi ve sonrası tam destek ile esigarakapida, müşterilerine olumsuz süprizler yaratmaz.

 

 • E-Sigara modeli seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Gerçek sigara görünümü ve boyutlarına önem veriyorsanız Dse-901 veya daha yeni bir model olan 510-T e-sigaralardan faydalanabilirsiniz.

Daha uzun süre kullanım ve daha yüksek performansa önem veriyorsanız Ego veya daha yeni bir model olaran Ego-T e-sigaralardan faydalanabilirsiniz.

Tüm e-sigara modelleri ile tatmin edici tat ve yüksek duman verimi alarak, gerçek sigara içim hissi edinir ve rahatlıkla sigarayı bırakabilirsiniz.

 

 • E-Sigara tüketilen parçaları nelerdir ve ne kadar sürede tüketilir?

- E-likit: Esigara dolum sıvısıdır ve 1 adet 10ml. şişe 15 paket sigara ile denk olduğundan ortalama 15 günde tüketilir.

- Atomizer: Tüm esigara atomizörleri ortalama 1 ay süreç sonrası performansını yitirir, kullanıma devam edilebilir fakat ilk kullanımdaki performans istenilir ise yeni atomizör alınır.

- Kartuş: Likit saklayan içerisinde pamuk bulunduran kartuşların adeti 1 ay kullanılabilir. Tank sistem içerisinde pamuk bulunmayan ve sadece likit saklayan kartuşlar ise sınırsız müddet kullanılabilir.

- Batarya: Tüm esigara bataryaları 300 sarj ömrüne sahiptir. İnce tip esigaralar daha sık şarj edileceğinden ortalama 5 ay, kalın tip esigara pilleri ise ortalama 1 sene kullanılabilirler.

 

 

 • E-Likit Nikotin Tüketim Hesaplaması nasıl yapılır?

 

Gerçek sigara ile kıyas gerekiyor ise:   Kullandığınız sigaranın dal başına nikotin seviyesini paket üzerinden kontrol edin. Ayda kaç dal içtiğinizi hesaplayın ve pakette yazan dal başına nikotin seviyesi ile çarpın.

Sigara hesaplama içeriği, günde 1 paket içen biri için ve dal başı nikotin seviyesi 0.8mg olan bir marka sigara için yapılmıştır.

30 X 20 X 0,8: 480 mg. aylık nikotin tüketimi.

Dolum sıvısı hesaplama içeriği, 10ml. şişelerdeki 16mg nikotin sevisesinde dolum sıvılarından ayda 2 şişe tüketen biri için yapılmıştır.

10 X 16 X 2:  320 mg. aylık nikotin tüketimi.

 

Bu örnekleri göz önünde bulundurarak kendi kullanım miktarınıza ve nikotin seviyenize göre hesaplayıp kıyaslama yapabilirsiniz.

Bu hesaplamalarda mg ve ml birimlerini eşit kabul edilmiştir.

 

 

 • Neden yetersiz duman verimi alıyorum 

Pilinizin bitik olmadığını kontrol edin.

Direkt atomizöre 2 damla likit dökün ve yeniden deneyin.

Yukarıda belirtilenleri uyguladıktan sonra düşük duman seviyesi devam ediyor ise atomizörünüzün ömrü tükenmiş demektir ve yeni atomizör veya kartomizör almanız gerekir.

 

 • 0,11,16 ve 24 mg dışında farklı seviyede E-Likitlere sahip olabilirmiyim

Evet, 0mg (nikotinsiz) E-Likitlerimiz ile nikotinli E-Likitleri birleştirerek farklı seviyede kullanabilirsiniz.

Örn: 0mg E-Likitinizden 1 damla ve 16mg E-Likitinizden 1 damla atomizörünüze veya kartuşunuza damlatarak 8mg seviye olarak kullanabilirsiniz.

 

 • Atomizörüm neden ısınıyor 

Elektronik sigaralardan arka arkaya sertçe ve uzun nefes çekilirse veya atomizörler kuru kullanılırsa bu durum oluşabilir. Isınmış olan atomizörünüzü 1 dakika dinlendirin ve yeniden kullanmaya başlayın.

 

 • Ön Led ışık veya düğme ışığı neden yanıp sönme yapıyor 

Bu durum ile karşılaşıldığında ya piliniz bitmiştir yada arka arkaya normal kullanımdan fazla nefes çekildiğinden elektronik sigaranız ortalama 1 dakika dinlendirilmesi gerektiğini uyarıyor demektir.

 

 • Neden boş pilim şarj başlangıcında dolu uyarısı(yeşil ışık) veriyor 

Boş pilinizi sarj aparatına taktığınızda, sarj aparatiniz dolu pil uyarısı veriyorsa, pil ile sarj aparatı birleşim noktalarına kir, toz veya likit bulaşmıştır. Bu durumda hem pil hem de sarj aparatının birleşim noktalarını temizledikten sonra tekrar deneyin.

 

 

 • Kimler Nikotin içeren Elektronik sigara likidi kullanmamalı !

18 Yaşında küçükler, Sigara bağımlısı olmayanlar, Hamile bayanlar, Kalp ve damar hastaları.

 

 

 • PG - VG E-Likit nedir ve farkları

 

PG (Propilen Glikol) bit tatlandırıcıdır ve VG ye göre daha dolgun tat üretir. Atomizer ömürleri içinde önerilir.

VG (Bitkisel Gliserin) daha dolgun buhar üretir ve kremsi bir sıvıdır.

PG ve VG karıştırılarak kullanılabilinir.

 

 

 • Ego-T ve Ego-C farkları:

 

 

Her ikiside eşit performans tat ve buhar üretimi sergiler. Ego-C set içeriği Ego-T ye göre daha dolgundur. (Fazladan 3 adet atomizer içerir) ve Uzun dönemli kullanımda Ego-C yedek atomizerleri çok daha ucuz olduğundan EGo-T kullanımına göre daha ekonomiktir.

 

 • 650mah - 1000mah farkı:

 

650mah tek şarjda 800 nefes, 1000mah ise 1100 nefes çekimi sunar. 1000mah 3 cm daha uzundur. Her ikiside eşit buhar ve tat performansı sergiler

 

 • Likit Sızması:
 
Likit sızmasına karşı aşağıdaki unsurlara önem gösteriniz:
 
* Kartuşların atomizere tam olarak bastırılarak takıldığından emin
olunuz(Bunu kartuş üzerindeki limit çizgisi ile takip edebilirsiniz)
* Esigara içimini gerçek sigara gibi ard arda veya sert nefes gücü
uygulayarak yapmayınız (Ortalama 3 saniye kadar uzunca ve çok düşük nefes
gücü ile nefes çekimi yapınız) ..Önemli unsur!..
* Kartuşların kapaklarını tam olarak kapattığınızdan emin olunuz. Eğer
mümkünse iğneli dolum şişesi veya bir şırınga ile kartuş kapaklarını hiç
çıkartmadan likit dolumu yapmayı deneyiniz
 
Yukarıdaki unsurları denemeden önce lütfen akmış olan likiti pil
yuvasından ve atomizer kafasından kurulayarak temizleyiniz.